قبلا هم بارها برای خود تاکید کرده بودم، که هیچ چیز به اندازه قدرت ثبات تکانشی در مسیرم ایجاد نمی‌کند. این روزها در پیِ این قدرتم. تا بتوانم اندکی ثبات را در کارهایم ایجاد کنم. این ثبات‌ سال‌هاست در پیِ من است. اما چون دل به دلش نداده‌ام هیچ وقت آن طور که می‌خواستم نشد. راستش را بخواهید چیزی فراتر از این روزها می‌خواهم شاید بشود نامش را خورده بینی یا همان تفحص و تلاش گذاشت.

 

چیزی که به من قدرت ادامه دادن می‌دهد همین ثبات و پایداری است. گاهی بسیار بیشتر از برنامه‌ای که روزانه در نظر گرفته‌ام می‌نویسم. این یعنی توانی بیش از حد معمولی و مشخصی که در برنامه روزانه خود لحاظ کرده‌ام را دارم. خیلی از انسان‌ها ممکن است بحث ثبات که پیش آید به خود بلرزند یا متوقف شوند و حس نا امیدی به آنها دست دهد. اما باید دانست این ابزار قوی است. با آن می‌توان پرواز کرد. بنابراین به جای نا امیدی باید این قدرت را کم کم و مستمر در خود پرورش دهیم و آن را تبدیل به عادت‌های خوب کنیم.

 

زمانی که شما عَملی را مستمر و کم‌کم انجام می‌دهید ارزش آن بسیار به مراتب، بالاتر از آن است که کاری را سریع و بدون مکث انجام دهید و در جایی متوقف شوید و تصمیم بگیرید دوباره از نو شروع کنید. انرژی و زمانی ک صرف توقف و آغاز دوباره می‌کنید زمان رسیدن به هدف را ۱۰ برابر بیشتر و طولانی تر خواهد کرد

مطالب مرتبط

7 پاسخ به “قدرت ثُبات”

  1. و هزار بار از صفر شروع کردم اما ناامید نشدم. ثبات خوب است، ثبات عالی است اما ثبات نداشتن هم نباید ناامیدم کند.

  2. و هزار بار از صفر شروع کردم اما ناامید نشدم.ثبات خوب است، ثبات عالی است اما ثبات نداشتن هم نباید ناامیدم کند.

  3. به گمانم ناچاریم تا از خرده‌ عادت‌ها آغاز کنیم. یواش‌یواش این پایبندی را بیشتر و عادت‌ها را سنگین‌تر کنیم. هرچند سخت است و گاهی هم کم خواهیم آورد. اما من هم همچون خیلی‌ها معتقدم که مراحل رشد و پیشرفت آرام‌آرام شکل می‌گیرد و به مرور. نه یک شبیه و یا یک روزه‌.

    موفق باشی (:

  4. سلام زهرا جان. قلمت رو دوست دارم .بنظر من زهرا خبیدویی با این اشتیاقی که به نوشتن داره و نظم و ثبات در این مسیر به نتایج درخشانی می‌رسه. تو در چالش گروهی نوشتن توانایی خودت رو ثابت کردی. برات روزهای شاد و پُر از دستاوردهای درخشان رو آرزو می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز