خارج از نوبت مجموعه‌ای از یادداشت‌های رضا بابایی، که در کتابی با همین عنوان گردآوری شده است. این کتاب را به تازگی شروع به خواندن کرده‌ام. یکی از دوستان مجازی آن را به من پیشنهاد کرد. حدود ۲۵ صفحه از آن را خواندم. کتاب جالب و پر باری است و یادداشت‌های کوتاه و خوبی دارد. آنچه که در این کتاب مرا شگفت‌زده کرده است قلم پُر توان و پُر بار رضا بابایی است. کاملا از قلم‌اش می‌توان سال‌ها کار و نوشتن را تشخیص داد. از سبک نوشتنش بسیار لذت بردم. به خصوص درمورد نویسنده کیست؟

 

مدت‌ها پیش استادی که به من نویسندگی تعلیم می‌دهد از کتاب‌های خوب رضا بابایی صحبت کرده بود اما امروز توانستم کتابی را از او شروع به خواندن کنم. قدرت قلم این نویسنده را به وضوح می‌توان در متن های کوتاه و یادداشت‌های روزانه‌اش مشاهده کرد. رضا بابایی در قسمتی از نوشته‌های خود گفته است: «نویسنده‌ای موفق است که راحت و آسان و در عین حال زیاد بنویسد. نویسنده مساویست با زیاد نوشتن و زیاد نوشتن برابر است با زیبا و آراسته نوشتن».

 

با مستمر و پی در پی نوشتن است که به تدریج قلم ما تغییر خواهد کرد. آنچه که در انتظارش بودیم بالاخره بعد از سال‌ها نوشتن و خواندن خواهیم دید. قلمی پر بار و سرشار از تجربه، بی‌شک یک شبه به دست نمی‌آید. زیرا نوشتن تلاش و پشتکار بالایی می‌طلبد. اگر آن را از همان لحظه‌ی شروع بخاطر کسب درآمد دنبال می‌کنید هم اکنون رهایش کنید. زیرا بسیار مشاغلی هستند که سریعتر از نوشتن برای کسب درآمد جواب دهند. نوشتن را ابتدا باید یاد گرفت و سپس آن را خوب فهمید. آنگاه می‌توانیم تصمیم بگیریم دقیقا از نوشتن چه می‌خواهیم.

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “خارج از نوبت، نویسنده کیست؟”

  1. خیلی خوب نوشتی زهراجان، ممنون. امکانش هست فایل کتابی رو که گفتین داشته باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز