قبل از آنکه برای در رفتن از زیر کار خود بهانه‌ای بیاورید باید بدانید که نوشتن مهمترین کار شماست. یک نویسنده باید بتواند در هر شرایطی بنویسد اگر شرایط مهیا نیست باید خود را با شرایط کنونی وقف دهد. یک نویسنده باید آب باشد. در مسیرهای متنوع عبور کند و هرگز باز نایستد.

الوین بروکس وایت «نویسنده مشهور آمریکایی» می‌گوید: نویسنده‌ای که منتظر شرایط ایده‌ال برای نوشتن است سرانجام در حسرت نوشتن یک کلمه روی کاغذ خواهد مُرد. این جمله برای   هر کار خلاقانه‌ای صدق می‌کند. وایت به این دلیل این جمله را می‌گوید چون محیط خانه‌اش برای نوشتن بیش از حد شلوغ و پر سر و صدا بود.

اگر ما برای هر کاری بخواهیم منتظر فرصتی مناسب باشیم بی‌شک چندین سال طول خواهد کشید تا ما نتیجه‌ی مطلوب و دلخواه را از هنر خود مشاهده کنیم. برای آنکه اهدافمان زودتر محقق شود باید خود را با شرایط کنونی سازگار کنیم و در هر صورتی بنویسیم.

 

برای آنکه تمرکز خود را در هر شرایطی روی کارمان بگذاریم بهتر است؛

*به محیط اطراف بی اعتنا باشیم و سرگرم کار خود شویم.

*باید توجه داشته باشیم اگر با ناراحتی از شرایط کنونی‌مان فرصت‌های خود را به راحتی از

دست دهیم علاوه بر آنکه چیزی عایدمان نشده ضرر هم کرده‌ایم.

 *شوخ طبع باشیم به هر بهانه‌ای لبخند بزنیم و برای تقویت این نور در خود روزانه دو تا  سه  لطیفه خودمان را مهمان کنیم.

*دفترچه‌ای را در هر لحظه همراه داشته باشیم. و احساست و شرایط مختلف را در آن ضبط و  ثبت کنیم.

*از موسیقی بی‌کلام استفاده کنیم هنگام شروع کار موسیقی بی‌کلامی بگذاریم و شروع به  نوشتن کنیم.

*نوشیدن ۸ لیوان آب را در روز فراموش نکنیم. زیرا نوشیدن آب در خلق و خوی، آرامَش بدن، خونسردی، تنظیم دمای بدن و رفع خستگی تاثیر به سزایی دارد.

در آخر به این توجه داشته باشید که شما قرار است امروز را به بهترین نحو سپری کنید. و هیچ کدام از لحظه و ثانیه‌هایتان را به راحتی از دست دهید.

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “چگونه در محیط شلوغ بنویسیم؟”

  1. من که شخصا بیشتر نوشته هام رو زمانی می‌نویسم که جلوی تلویزیون نشستم و همه در حال صحبت کردن هستند. گاهی هم موقع نوشتن آهنگ باخ گوش میدم.
    در هر صورت پست بسیار مفیدی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز